DALIES:

Brokastis zaļumos jeb interjers, kas ieskicē “Mežaparka Rezidences” kopējo noskaņu

Mežaparka Rezidences ir savulaik – XIX un XX gs. mijā – plānotās dārzu pilsētas mūsdienīga interpretācija un šajā gadsimtā veido vecā Mežaparka cienīgu turpinājumu. Mājas te nosauktas augu valsts vārdos, un to iedzīvotāji varēs baudīt mieru un izsmalcinātu dzīvesveidu, atrodoties minūšu brauciena attālumā no pilsētas centra. Kamēr pārējās ēkas vēl ir būvniecības stadijā, pirmā – lazdas vārdā nosauktā Villa Corylus – ieskicē kopējo projekta noskaņu.
Projekta Mežaparka Rezidences pirmā ēka Villa Corylus tapusi pēc rumāņu izcelsmes ASV praktizējoša arhitekta Vladimira Arsenes (Vladmir Arsene) (Westfourth Architecture) projekta, kurš ir arī mājas interjera projekta autors, savukārt mēbeļu konceptu realizējis dizaina salons INSPIRA. Topošo Mežaparka Rezidences savrupmāju, dzīvokļu un rindu māju projektu autori ir atzīti vietējie arhitekti – Reinis Liepiņš, Gatis Didrihsons, Diāna Zalāne, Atis Caune, arī augstāk minētais- Vladimir Arsene , savukārt visa projekta kopējā konceptaautors ir Andris Kronbergs, viens no Latvijas izcilākajiem arhitektiem.
Villa Corylus platība, neskaitot terases, ir 236 m², kas premium klases privātmājai nav daudz. Taču arhitektam izdevies izveidot ļoti kompaktu un racionālu plānojumu, izceļot telpu funkcionalitāti un ieplānojot samērā daudz vietas mantu glabāšanai. Ar plānojuma palīdzību ēkā ir radīta vide gan brīvai socializācijai, ko nodrošina plašā studio tipa dzīvojamā telpa un virtuve pirmajā stāvā, gan privātumam otrā stāva četrās izolētajās istabās. Pirmajā stāvā izvietotas arī tehniskās telpas un ievērojams skaits iebūvētu skapju, kas ļauj no viesu acīm paslēpt visu lieko – ekstra, kas nereti jaunajos projektos trūkst. Skapji saskaņā ar arhitekta ieceri ir realizēti dizaina salonā INSPIRA. Tie visā ēkā (gan hallēs, gan augšstāva istabās) ir vienādi, tādā veidā interjerā saglabājot tīru stilu.
Virtuve un viesistaba vizuāli veidotas kā viens veselums, zonējumu iezīmējot ar virtuves salu, kas kalpo arī kā lete steidzīgākām maltītēm. Bulthaup sērijas b3 virtuve ir estētiski tīra un funkcionāla. Tajā apslēpts viss liekais, skatienam atklājot tikai atsevišķas virtuves iekārtas un ģeometrisku līniju ritmu. Interjera kopējam, neitrālajam kolorītam atpūtas zonā pievienots spilgts akcents – jūras zils atpūtas krēsls, kā arī rotaļīgie FAT-FAT galdiņi (Patrizia Urquiola) melnā krāsā. Ēdamzona iekārtota līdzās kamīnam, ļaujot baudīt nesteidzīgu maltīti dzīvās uguns tuvumā. Kamīna mūsdienīgais dizains ļaujot tam levitēt gaisā.
Otrajā stāvā izvietotas trīs guļamistabas, kabinets, kā arī trīs vannasistabas – iespaidīgais telpu skaits apliecina arhitekta meistarību radīt kompaktu dzīvojamo telpu, vienlaikus nezaudējot plašuma iespaidu. Tas panākts ar virsgaismu un tīru, sīkumiem neuzirdinātu plakņu palīdzību. Telpu izvietojums otrajā stāvā veidots divās ar kāpnēm atdalītās zonās – vienā pusē atrodas kabinets, guļamistabas un vannasistaba, bet otrpus kāpnēm iespaidīga izmēra master bedroom, ko no divām pusēm ieskauj terase. Saimnieku guļamistabas novietojums un lielie logi dod iespēju baudīt rīta sauli, savukārt logu bīdāmā konstrukcija vizuāli saplūdina iekštelpu ar ārtelpu. Otrā stāva istabas rotā mākslinieces Ievas Maurītes minimālistiskās gleznas, kas lieliski iederas interjera koncepcijā.
Vannasistabu apdarē kombinēti dažādi materiāli: marmora imitācijas flīzes, matēts stikls, Bisazza mozaīkas flīzītes un interesants akcents – tā sauktais Venēcijas apmetums. Šāda materiālu izvēle vannasistabu interjeru padara ne vien vizuāli, bet arī taktili baudāmu.
Ēkas otrajā stāvā iekārtotajā kabinetā dominē lietišķa krāsu gamma un centrā novietotais lakoniskais vācu dizainera Konstantīna Gričiča rakstāmgalds BUTCH.
Guļamistabas iekārtotas ar itāļu zīmola Pianca mēbelēm klusinātos, neitrālos toņos, akcentējot atjautīgas formas. Saimnieku guļamistabai līdzās izbūvētā vannasistaba ir plašākā no visām. Tajā vanna (PAA) novietota pie loga, aicinot nesteigties un ļauties meditācijai.
Plašākajā no visām – saimnieku guļamistabā jeb master bedroom – izvietotas vien dažas mēbeles, izceļot stiklotās plaknes. Plānie, gaisīgie aizkari ļauj telpā ieplūst rīta gaismai. Saimnieku vannasistabas iekārtojumā plaši pielietots stikls, kura matētā virsma ir gan praktiska, gan patīkama pieskārienam, kā arī sienas klāj īpašais Venēcijas apmetums.

Interjera dizains: Arhit.Vladimir Arsene (Westfourth Architecture).
Mēbeļu koncepts: Dizaina salons INSPIRA.

DEKO, Anna Libere, 2018. gada 1.februāris

Privātuma politika

Esmu iepazinies(-usies) ar Privātuma politiku un tās noteikumiem