tra

DALIES:

Pabeigta elitāra dzīvojamā kompleksa „Mežaparka Rezidences’’ pirmā kārta, investējot 18 miljonus eiro.

Rīdzinieku iecienītajā Mežaparkā SIA „Domuss’’ īsteno vienu no līdz šim vērienīgākajiem projektiem galvaspilsētā – oriģināla dzīvojamo ēku kompleksa „Mežaparka Rezidences’’ izveidi 31 hektāra platībā, tādējādi atgriežot pilsētvidei Mežaparka teritoriju, kas vairākus gadu desmitus bija mākslīgi izolēta un norobežota.

Projekta pirmajā kārtā jau ieguldīti 18 miljoni eiro, bet kopējais „Domuss’’ mātes uzņēmuma ASV investoru grupas „NCH Capital’’ investīciju apjoms iecerēts ap 40 miljoniem eiro.

Projekts tiek īstenots starp kluso Kokneses prospektu un darbīgo Gustava Zemgala gatvi, kādreizējā armijas noliktavas teritorijā, plānojot apbūvēt vairāk nekā 145 zemes gabalus. Pirmajā kārtā būvniecības uzņēmums SIA „Merks’’ veicis apjomīgus teritorijas labiekārtošanas darbus: izbūvēta infrastruktūra un apzaļumota teritorija, izveidotas jaunas, bruģētas un apgaismotas ielas un gājēju celiņi, ierīkotas komunikācijas. Izbūvēts arī iespaidīgs akustiskais skaņas valnis gar Gustava Zemgala gatvi, uzberot 160 000 kubikmetru grunts sešu metru augstumā un to apzaļumojot.

2016. gada maijā „Mežaparka Rezidences” uzsāks pirmo ēku būvniecību. Kopumā pirmās kārtas ietvaros plānots uzbūvēt 4 villas, 4 divģimeņu mājas, 22 dzīvokļu māju trijos stāvos un 7 sekciju rindu māju, kuru būvniecību iecerēts pabeigt 2017. gada rudenī.

Projektā ir iespēja iegādāties arī neapbūvētus zemes gabalus, kuru tirdzniecība šobrīd jau ir sākusies sadarbībā ar SIA „Baltic Sotheby’s International Realty’’. Klienti uz saviem zemes gabaliem varēs būvēt kopējai koncepcijai atbilstošas villas vai dvīņu mājas, kā arī iegādāties jau gatavas, oriģinālas villas, divģimeņu un rindu mājas vai dzīvokļus, tādējādi sniedzot iespēju tik iecienītajā Rīgas rajonā iegūt īpašumā jaunas mājas vismaz 200 ģimenēm. Teritorijā bez dzīvojamām ēkām būs vieta arī publiskiem objektiem, piemēram, nelieliem birojiem, pakalpojumu un sporta objektiem, padarot šo vietu nevis par noslēgtu komūnu, bet gan noteiktās tās daļās pieejamu ikvienam pilsētas iedzīvotājam. „Mežaparka Rezidences’’ teritorija tiek apsaimniekota un apsargāta, un tā būs atvērta un pieejama ikvienam interesentam.

„Mēs esam vieni no retajiem projektu attīstītājiem, kuri, ievērojot tradicionālo Mežaparka apbūvi, ir lēmuši par labu mazstāvu apbūvei, nevis daudzstāvu dzīvokļu ēku būvniecībai, nezaudējot Mežaparkam tik raksturīgo zaļo vidi, kultūrvēsturisko apbūvi un noslēgtību no intensīvās pilsētas dzīves. Uzdrošinos apgalvot, ka tik apjomīgs privātā investora realizēts projekts līdz šim nav veikts ne vien Rīgā, bet arī Latvijā un ierobežoto Mežaparkā pieejamo teritoriju dēļ tas būs pieprasīts,” vērtē SIA Domuss direktors Ralfs Jansons.

„Mežaparka Rezidences” koncepcijas un dažu villu autors ir arhitekts Andris Kronbergs. Savrupnamus, ar pietāti izturoties pret Mežaparkam iezīmīgo apbūvi un ēku kompleksam harmoniski iekļaujoties vidē, projektējuši arī tādi Latvijas un ārvalstu labākie arhitekti, kā Reinis Liepiņš, Gatis Didrihsons, Diāna Zalāne, Inga Piņķe, Sandra Paulsone, Līga Platais, un arī ASV atzītais arhitekts Vladimirs Arsene.

Interesanti fakti:

  • Projekta pirmajā kārtā ievilkti vairāk nekā 29 000 m kabeļu un cauruļu (pilsētas ūdens un kanalizācija, elektrība, gāze).
  • Iestādīts vairāk nekā 2000 Mežaparkam tik raksturīgo dažādu šķirņu priežu, kā arī kadiķi, lapegles, rozes u.c. augi. Kopumā iestādīts ap 13 000 jaunu augu.
  • Rūpēs par potenciālo iemītnieku komfortabliem dzīves apstākļiem vides izpētes uzņēmums SIA “Estonian, Latvian & Lithuanian Environment” veica akustikas mērījumus un izstrādāja ieteikumus apkārtējās vides trokšņa samazināšanai. Tāpēc projekta pirmajā kārtā tika izbūvēts iespaidīgs akustiskais skaņas valnis, kas jau tagad ļauj secināt, ka pilsētas trokšņi šajā teritorijā neieplūst.

 

Privātuma politika

Esmu iepazinies(-usies) ar Privātuma politiku un tās noteikumiem