DALIES:

Pētījums: 43% iedzīvotāju COVID-19 ietekmē apsver pārmaiņas dzīvesvietā

Latvijas sabiedrībā 43% cilvēku ārkārtējās situācijas laikā, strādājot attālināti, atzinuši nepieciešamību pēc izmaiņām dzīvesvietā. Savukārt vairāk nekā puse jeb 53% iedzīvotāju, kuri COVID-19 ietekmē nesaskata vajadzību pēc uzlabošanas pasākumiem mājvietā, darba pienākumus veikuši klātienē, liecina nekustamā īpašuma attīstības projekta “Mežaparka Rezidences” un pētījuma aģentūras “Norstat” veiktā aptauja.

Saskaņā ar aptaujas datiem trešdaļa iedzīvotāju apsvēruši remontu dzīvesvietā, no kuriem gandrīz puse jeb 15% respondentu mājokļa uzlabošanas pasākumus COVID-19 laikā arī realizējuši. Turklāt katrs piektais iedzīvotājs ārkārtējās situācijas ietekmē apsvēris vai veicis nekustamā īpašuma iegādi vai pārvākšanos uz jaunu mājvietu.

“Vērtējot iemeslus pārmaiņām, iedzīvotāju vidū dominē atsevišķas biroja zonas trūkums, vajadzība pēc lielākas kopējās mājokļa platības un vieta fiziskajām aktivitātēm. Jautājums par dzīvesvietas labiekārtošanu un piemērotību COVID-19 ietekmē kļuvis arvien aktuālāks. Ne velti aptaujas datos secinām, ka cilvēki vēlas gan veikt uzlabojumus esošajā dzīvesvietā, gan mainīt to pret lielāku,” pauž projekta “Mežaparka Rezidences” attīstītāja SIA DOMUSS mārketinga un pārdošanas projektu vadītāja Mairita Zvīne.

Kā liecina rezultāti, prioritātes jaunas dzīvesvietas izvēlē – lokācija, platība, istabu skaits, privāta āra teritorija, infrastruktūra un gaisa kvalitāte – nemainās. Ja pirms pandēmijas līdztekus nozīmīgiem faktoriem iedzīvotāji minējuši arī balkonu vai terasi un interjeru, tad pēc vīrusa svarīgāko kritēriju sarakstā tos aizvieto apzaļumota teritorija un autostāvvietas pieejamība.

Vēl secināts, ka nepilna puse jeb 48% iedzīvotāju būtu gatavi maksāt par kvalitatīva dzīvokļa iegādi jaunā projektā, Rīgā, līdz 50 000 eiro. Virs konkrētās summas, nepārsniedzot 100 000 eiro, būtu gatavi maksāt 43% respondentu, bet robežās no 100 001 līdz 150 000 eiro maksātu 7% iedzīvotāju.

Vienlaikus 45% respondentu savu nākamo dzīvesvietu meklētu privātmājā, aptuveni katrs piektais jeb 18% iedzīvotāju izvēlētos jauno projektu, sekojot lauku viensētai, ko minējuši 14% cilvēku. Tikmēr 12% aptaujāto meklētu dzīvesvietu renovētā daudzdzīvokļu namā, bet vismazāk jeb 9% cilvēku – sērijveida daudzdzīvokļu ēkā.

Pētījumu aģentūras “Norstat” aptauja veikta šā gada jūlijā, nointervējot 700 Latvijas iedzīvotāju 18 – 64 gadu vecumā.

Privātuma politika

Esmu iepazinies(-usies) ar Privātuma politiku un tās noteikumiem